Chovatelská stanice \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

.

Štěňátka / puppies

Pokud by jste chtěli štěňátko, zde se dozvíte, co Vás čeká .......

Plánujeme štěňátka na jaro 2010

We plan puppies for spring time 2010

Vrh A

S radostí Vám oznamujeme, že budeme mít štěňátka ze spojení CARMEN Janis Joplin a ZACHARY Górska  Fantazja.

V případě Vašeho předběžného zájmu o naše štěňátka nás můžete kontaktovat.

termín porodu 31.7.2010

odběr koncem září / začátkem října

PŘÍPRAVY / GETTING READY

Alternativni porody - HOMEOPATIKA

Arnica Montana 30ch, Actea Racemosa 9ch a China Rubra 9ch - všechny tři druhy jsou v lékárnách volně v prodeji.
Arnicu Montanu
podávám cca týden před plánovaným termínem porodu a to jednou denně tři kuličky půl hodiny před jídlem celou dobu až do porodu. Toto homeopatikum slouží jako prevence proti zánětům, nadměrným zraněním na sliznici a přílišného krvácení v průběhu porodu.
Actea Racemosa přichází na řadu v době, kdy praskne plodová voda. Po prasknutí vody podávám feně tři kuličky ihned, další zhruba za třičtvrtě hodiny a stále zkracuji intervaly, které by poté při již rozběhnutém porodu měly co nejvíce kopírovat kontrakce. Ideální je vybrat celou ampuli na jeden porod zhruba do půle porodu. Toto homeopatikum uvolňuje porodní cesty a napomáhá kvalitě kontrakcí. Navíc se prokazatelně zkrátily doby mezi porozenými štěňaty. Evidentní pomoc jsem zaznamenala u prvorodiček, které se krásně otvírají a první štěně nevychází za velkých bolestí, při kterých fenečky kňučí bolestí. Pokud nenastane opravdu nějaká komplikace, která se nedá vyřešit jinak než zásahem veterináře, tak mám za to, že toto homeopatikum je při porodech naprosto zásadní a pro mě dnes už nenahraditelné.
China Rubra či jen China
se podává jednou denně tři kuličky po dobu tří dnů po porodu půl hodiny před jídlem z toho důvodu, aby se dobře zavinula děloha a rodidla se uklidnila. Stále ale ještě doporučuji podávat také Arnicu Montanu jako příslib dobrého hojení a v dvojnásobných dávkách (dvakrát denně tři kuličky) jako prevenci prasklým vemínkům, se kterými má bohužel také pár chovatelů své zkušenosti.

29.7.2010 se nám narodilo 5 žlutých štěňátek - 4 pejsci a 1 fenka.